Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10D-206-C1-R0
Part No.:
ATS-10D-206-C1-R0
Datasheet:
AetrixATS-10D-206-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Comments
ATS-10D-206-C1-R0 Specifications
Packaging:
Bulk
Length:
2.362" (60.00mm)
Width:
2.362" (60.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
7.68°C/W @ 100 LFM