Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15E-92-C1-R0
Part No.:
ATS-15E-92-C1-R0
Datasheet:
AetrixATS-15E-92-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB
Comments
ATS-15E-92-C1-R0 Specifications
Length:
1.575" (40.00mm)
Width:
1.575" (40.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
16.45°C/W @ 100 LFM