Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-56-C3-R0
Part No.:
ATS-15G-56-C3-R0
Datasheet:
AetrixATS-15G-56-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412
Comments
ATS-15G-56-C3-R0 Specifications
Length:
1.378" (35.00mm)
Width:
1.378" (35.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
17.86°C/W @ 100 LFM