Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20F-93-C1-R0
Part No.:
ATS-20F-93-C1-R0
Datasheet:
AetrixATS-20F-93-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB
Comments
ATS-20F-93-C1-R0 Specifications
Length:
1.575" (40.00mm)
Width:
1.575" (40.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
12.29°C/W @ 100 LFM