Micro Commercial Co MBR10200UPS-TP
Part No.:
MBR10200UPS-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
AetrixMBR10200UPS-TP.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 200V 10A TO277-3
Comments
MBR10200UPS-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
880 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 200 V
Supplier Device Package:
TO-277-3
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 175°C