Micro Commercial Co MBRL30P100-TP
Part No.:
MBRL30P100-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
AetrixMBRL30P100-TP.pdf
Description:
Interface
Comments
MBRL30P100-TP Specifications
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
8-PowerTDFN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
1350pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package:
DFN5060
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C