Pasternack PE3173-60
- Part No.:
- PE3173-60
- Datasheet:
PE3173-60.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SMA
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:506
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3173-60 Specifications
- Style:
- BNC to SMA
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C