Pasternack PE3217-24
- Part No.:
- PE3217-24
- Datasheet:
PE3217-24.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
- Shipping:
Inventory:159
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3217-24 Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- N-Type Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-214
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 11 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -20°C ~ 80°C