Pasternack PE3333-72
- Part No.:
- PE3333-72
- Datasheet:
PE3333-72.pdf
- Description:
- SMA Male to SMA Female Cable 72
- Shipping:
Inventory:101
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3333-72 Specifications
- Style:
- SMA to SMA
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- SMA Jack
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-59
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms