Pasternack PE3385-48
- Part No.:
- PE3385-48
- Datasheet:
PE3385-48.pdf
- Description:
- SMA Male to SMA Male Cable 48 In
PE3385-48 Specifications
- Style:
- SMA to SMA
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SMA Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 8 GHz