Pasternack PE3385LF-18
Part No.:
PE3385LF-18
Datasheet:
AetrixPE3385LF-18.pdf
Description:
SMA Male to SMA Male Cable 18 In
Comments
PE3385LF-18 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5 GHz