Pasternack PE34246/HS-24
Part No.:
PE34246/HS-24
Datasheet:
AetrixPE34246/HS-24.pdf
Description:
SMA Male to TNC Male Cable 24 In
Comments
PE34246/HS-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 165°C