Pasternack PE3448-12
Part No.:
PE3448-12
Datasheet:
AetrixPE3448-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Shipping
Inventory:115
Comments
PE3448-12 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Hand Formable .141
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz