Pasternack PE3451LF-72
- Part No.:
- PE3451LF-72
- Datasheet:
PE3451LF-72.pdf
- Description:
- COAX CBL MHV TO SHV
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:290
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3451LF-72 Specifications
- Style:
- MHV to SHV
- 1st Connector:
- MHV Plug
- 2nd Connector:
- SHV Plug
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-62
- Cable Impedance:
- 93 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms