Pasternack PE36420-24
Part No.:
PE36420-24
Datasheet:
AetrixPE36420-24.pdf
Description:
COAX CBL MCX TO MMCX
Comments
PE36420-24 Specifications
Style:
MCX to MMCX
1st Connector:
MCX Plug
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz