Pasternack PE36507LF/HS-12
Part No.:
PE36507LF/HS-12
Datasheet:
AetrixPE36507LF/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:139
Comments
PE36507LF/HS-12 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C