Pasternack PE36507LF/HS-24
Part No.:
PE36507LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE36507LF/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMCX
Shipping
Inventory:139
Comments
PE36507LF/HS-24 Specifications
Style:
SMA to MMCX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMCX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C