Pasternack PE36874-48
- Part No.:
- PE36874-48
- Datasheet:
PE36874-48.pdf
- Description:
- SMA Male to MMCX Plug Cable 48 I
PE36874-48 Specifications
- Style:
- SMA to MMCX
- 1st Connector:
- SMA Plug
- 2nd Connector:
- MMCX Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316 DS
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz