Pasternack PE3817-36
- Part No.:
- PE3817-36
- Datasheet:
PE3817-36.pdf
- Description:
- TNC Male to TNC Female Cable 36
PE3817-36 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 36.00" (914.40mm)
- Cable Type:
- RG-142
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms