Pasternack PE39207/HS-50CM
- Part No.:
- PE39207/HS-50CM
- Datasheet:
PE39207/HS-50CM.pdf
- Description:
- COAX CBL SSMA TO SMB
PE39207/HS-50CM Specifications
- Style:
- SSMA to SMB
- 1st Connector:
- SMB Plug
- 2nd Connector:
- SSMA Plug
- Length:
- 19.69" (500.00mm)
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz
- Color:
- Tan
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 165°C