Pasternack PE39318/HS-12
Part No.:
PE39318/HS-12
Datasheet:
AetrixPE39318/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO SMC
Comments
PE39318/HS-12 Specifications
Style:
MMCX to SMC
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
SMC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C