Pasternack PE3949-12
- Part No.:
- PE3949-12
- Datasheet:
PE3949-12.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:843
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3949-12 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- BNC Plug
- Length:
- 12.00" (304.80mm)
- Cable Type:
- RG-213
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms