Pasternack PE3C0058LF/HS-12
Part No.:
PE3C0058LF/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3C0058LF/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Comments
PE3C0058LF/HS-12 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C