Pasternack PE3C0058LF/HS-24
Part No.:
PE3C0058LF/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C0058LF/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL TNC TO TNC
Comments
PE3C0058LF/HS-24 Specifications
Style:
TNC to TNC
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C