Pasternack PE3C0119LF/HS-36
Part No.:
PE3C0119LF/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3C0119LF/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C0119LF/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C