Pasternack PE3C0406-48
- Part No.:
- PE3C0406-48
- Datasheet:
PE3C0406-48.pdf
- Description:
- COAX CBL SMA TO MMCX
- Shipping:
Inventory:139
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C0406-48 Specifications
- Style:
- SMA to MMCX
- 1st Connector:
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz