Pasternack PE3C0538-36
Part No.:
PE3C0538-36
Datasheet:
AetrixPE3C0538-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO FAKRA
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C0538-36 Specifications
Style:
SMA to Fakra
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
Fakra Jack
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C