Pasternack PE3C0709LF-24
Part No.:
PE3C0709LF-24
Datasheet:
AetrixPE3C0709LF-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMA
Shipping
Inventory:176
Comments
PE3C0709LF-24 Specifications
Style:
BNC to SMA
1st Connector:
BNC Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz