Pasternack PE3C0987/HS-60
- Part No.:
- PE3C0987/HS-60
- Datasheet:
PE3C0987/HS-60.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO BNC
- Shipping:
Inventory:480
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C0987/HS-60 Specifications
- Style:
- BNC to BNC
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- BNC Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 85°C