Pasternack PE3C2211/HS-36
Part No.:
PE3C2211/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3C2211/HS-36.pdf
Description:
N Male to TNC Male Low Loss Cabl
Shipping
Inventory:184
Comments
PE3C2211/HS-36 Specifications
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C