Pasternack PE3C2457LF-72
- Part No.:
- PE3C2457LF-72
- Datasheet:
PE3C2457LF-72.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO FAKRA
PE3C2457LF-72 Specifications
- Style:
- MCX to Fakra
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- Fakra Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- Length:
- 72.0" (1.8m) 6.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz