Pasternack PE3C3286-12
Part No.:
PE3C3286-12
Datasheet:
AetrixPE3C3286-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:103
Comments
PE3C3286-12 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-402
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz