Pasternack PE3C3286-50CM
Part No.:
PE3C3286-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C3286-50CM.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Shipping
Inventory:103
Comments
PE3C3286-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
RG-402
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
8 GHz