Pasternack PE3C3427-48
- Part No.:
- PE3C3427-48
- Datasheet:
PE3C3427-48.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO MMCX
PE3C3427-48 Specifications
- Style:
- BNC to MMCX
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 2nd Connector:
- MMCX Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -40°C ~ 80°C