Pasternack PE3C3914-24
Part No.:
PE3C3914-24
Datasheet:
AetrixPE3C3914-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO MMCX
Shipping
Inventory:175
Comments
PE3C3914-24 Specifications
Style:
BNC to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug, Right Angle
2nd Connector:
BNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C