Pasternack PE3C3997-18
Part No.:
PE3C3997-18
Datasheet:
AetrixPE3C3997-18.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMBX
Comments
PE3C3997-18 Specifications
Style:
SMA to MMBX
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
MMBX Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz