Pasternack PE3C4040-12
Part No.:
PE3C4040-12
Datasheet:
AetrixPE3C4040-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MMBX
Shipping
Inventory:121
Comments
PE3C4040-12 Specifications
Style:
N-Type to MMBX
1st Connector:
N-Type Jack
2nd Connector:
MMBX Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz