Pasternack PE3C4040-24
Part No.:
PE3C4040-24
Datasheet:
AetrixPE3C4040-24.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO MMBX
Shipping
Inventory:121
Comments
PE3C4040-24 Specifications
Style:
N-Type to MMBX
1st Connector:
N-Type Jack
2nd Connector:
MMBX Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-174
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz