Pasternack PE3C4054-12
Part No.:
PE3C4054-12
Datasheet:
AetrixPE3C4054-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO MMBX
Comments
PE3C4054-12 Specifications
Style:
RP-SMA to MMBX
1st Connector:
RP-SMA Jack
2nd Connector:
MMBX Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz