Pasternack PE3C4058-18
Part No.:
PE3C4058-18
Datasheet:
AetrixPE3C4058-18.pdf
Description:
COAX CBL MMBX TO TNC
Comments
PE3C4058-18 Specifications
Packaging:
Retail Package
Style:
MMBX to TNC
1st Connector:
MMBX Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
RG-316 DS
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz