Pasternack PE3C4238-36
Part No.:
PE3C4238-36
Datasheet:
AetrixPE3C4238-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO QMA
Comments
PE3C4238-36 Specifications
Style:
N-Type to QMA
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz