Pasternack PE3C4238-48
- Part No.:
- PE3C4238-48
- Datasheet:
PE3C4238-48.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO QMA
PE3C4238-48 Specifications
- Style:
- N-Type to QMA
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- QMA Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- RG-316
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz