Pasternack PE3C4407-36
Part No.:
PE3C4407-36
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C4407-36.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SSMC
Shipping
Inventory:139
Comments
PE3C4407-36 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz