Pasternack PE3C4807-24
Part No.:
PE3C4807-24
Datasheet:
AetrixPE3C4807-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO MMBX
Shipping
Inventory:850
Comments
PE3C4807-24 Specifications
Style:
SMA to MMBX
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
MMBX Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz