Pasternack PE3C5075LF-24
- Part No.:
- PE3C5075LF-24
- Datasheet:
PE3C5075LF-24.pdf
- Description:
- SMA Female Bulkhead to UMCX 2.5
- Shipping:
Inventory:339
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C5075LF-24 Specifications
- Style:
- SMA to UMCX
- 1st Connector:
- SMA Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- UMCX Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms