Pasternack PE3C5212-24
Part No.:
PE3C5212-24
Datasheet:
AetrixPE3C5212-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SSMB
Shipping
Inventory:101
Comments
PE3C5212-24 Specifications
Style:
BNC to SSMB
1st Connector:
BNC Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
SSMB Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz