Pasternack PE3C5212-48
- Part No.:
- PE3C5212-48
- Datasheet:
PE3C5212-48.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO SSMB
- Shipping:
Inventory:101
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C5212-48 Specifications
- Style:
- BNC to SSMB
- 1st Connector:
- BNC Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- SSMB Plug
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 100
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz