Pasternack PE3C5788/HS-24
Part No.:
PE3C5788/HS-24
Datasheet:
AetrixPE3C5788/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Shipping
Inventory:516
Comments
PE3C5788/HS-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz