Pasternack PE3C6086-36
Part No.:
PE3C6086-36
Datasheet:
AetrixPE3C6086-36.pdf
Description:
75 Ohm Mini SMB Plug to 75 Ohm T
Comments
PE3C6086-36 Specifications
Style:
TNC to SMB Mini
1st Connector:
TNC Plug
2nd Connector:
SMB Mini Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-59
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms
Frequency - Max:
1 GHz