Pasternack PE3C6086-60
- Part No.:
- PE3C6086-60
- Datasheet:
PE3C6086-60.pdf
- Description:
- COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10
PE3C6086-60 Specifications
- Style:
- TNC to SMB Mini
- 1st Connector:
- TNC Plug
- 2nd Connector:
- SMB Mini Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-59
- Cable Impedance:
- 75 Ohms
- Connector Impedance:
- 75 Ohms
- Overall Impedance:
- 75 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz